Assam Assembly Election 2021: ব্ৰহ্মপুত্ৰৰ দুয়োপাৰে এক্সপ্ৰেছ হাইৱে, মাজুলী-যোৰহাট সংযোগী দলং ক'ত? প্ৰধানমন্ত্ৰীলৈ প্ৰশ্ন কংগ্ৰেছৰ

News18 Assam | News18-Assam
Updated:March 18, 2021, 4:24 PM IST
Assam Assembly Election 2021: ব্ৰহ্মপুত্ৰৰ দুয়োপাৰে এক্সপ্ৰেছ হাইৱে, মাজুলী-যোৰহাট সংযোগী দলং ক'ত? প্ৰধানমন্ত্ৰীলৈ প্ৰশ্ন কংগ্ৰেছৰ
প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীয়ে নিৰ্বাচনী প্ৰচাৰৰ বাবে অসমলৈ অহাৰ দিনাই কংগ্ৰেছে মুকলি কৰিলে নিৰ্বাচনৰ বাবে প্ৰস্তুত কৰা দলীয় থীম ছং ৷ লগতে দহটা প্ৰশ্ন কৰে প্ৰধানমন্ত্ৰী মোদীলৈ। 

প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীয়ে নিৰ্বাচনী প্ৰচাৰৰ বাবে অসমলৈ অহাৰ দিনাই কংগ্ৰেছে মুকলি কৰিলে নিৰ্বাচনৰ বাবে প্ৰস্তুত কৰা দলীয় থীম ছং ৷ লগতে দহটা প্ৰশ্ন কৰে প্ৰধানমন্ত্ৰী মোদীলৈ। 

  • Share this:
আজি নিৰ্বাচনী প্ৰচাৰ চলাবলৈ অসমলৈ আহিছে দেশৰ প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদী। প্ৰধানমন্ত্ৰীয়ে নিৰ্বাচনী প্ৰচাৰ চলোৱাৰ সময়তে ৰাজীৱ ভৱনত কংগ্ৰেছে আয়োজন কৰিলে এক সংবাদমেল ৷ সংবাদমেলত AICCৰ সাধাৰণ সম্পাদক ৰণদ্বীপ সিং সুৰজেৱালে প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীলৈ 10টা প্ৰশ্ন কৰে ৷

সুৰজেৱালে কয়- “মিথ্যাচাৰেৰে শাসন চলোৱা প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীয়ে অসমৰ ৰাইজৰ সন্মুখত উত্তৰ দিয়ক। মাজুলী-যোৰহাট সংযোগী দলং ক'ত ? ব্ৰহ্মপুত্ৰৰ দুয়োপাৰে এক্সপ্ৰেছ হাইৱেৰ প্ৰতিশ্ৰুতি ক'লৈ গ'ল? ”

গুৱাহাটীত নিৰ্মীয়মান অৱস্থাত থকা এইমছলৈ এই পৰ্যন্ত ১১,৮০০ কোটি টকাৰ ভিতৰত মোদী চৰকাৰে কেৱল ৩৪১ কোটিহে মুকলি দিয়াৰ কথা সদৰি কৰে AICCৰ সাধাৰণ সম্পাদকগৰাকীয়ে ৷ এনেদৰে টকা মুকলি কৰিলে ২০২৬ৰ নিৰ্বাচনলৈও এইমছৰ নিৰ্মাণ সম্পূৰ্ণ হৈ নুঠিব বুলি কয় সুৰজেৱালে ৷

ৰাজীৱ ভৱনৰ সংবাদমেলৰ পিছতে নিৰ্বাচনৰ বাবে প্ৰস্তুত কৰা কংগ্ৰেছৰ থীম ছং মুকলি কৰা হয় ৷ থীম ছং মুকলি কৰাৰ পিছত ৰাজীৱ ভৱনৰ চোতালত একাংশ নৃত্য শিল্পীৰ সৈতে AICCৰ নেতৃত্ব আৰু প্ৰদেশ কংগ্ৰেছৰ নেতৃত্বই থীম ছঙৰ সুৰত সুৰ মিলায় ৷

থীম ছঙত নাচি AICCৰ সাধাৰণ সম্পাদক তথা APCCৰ তত্ত্বাৱধায়ক জীতেন্দ্ৰ সিঙে ক'লে- “থীম ছঙটো অসমৰ ৰাইজে প্ৰস্তুত কৰিছে আৰু আমি দিয়া পাঁচটা গেৰাণ্টী আমি চৰকাৰ গঠনৰ কেইমাহমানৰ পিছতে পূৰণ কৰিম ৷”

AICCৰ সাধাৰণ সম্পাদক সুৰজেৱালে ক'লে- “এইবাৰ BJPৰ শাসন ওফৰাই কংগ্ৰেছক শাসনলৈ আনিবলৈ সাজু হৈছে অসমবাসী ৷ আমি দিয়া পাঁচটা গেৰাণ্টী আমি কম দিনৰ ভিতৰত পালন কৰিম ৷ আমি জুমলা পাৰ্টি নহয় ৷ কংগ্ৰেছে কথা দিলে কথা ৰাখে ৷”
Published by: Himangshu Bhuyan
First published: March 18, 2021, 4:24 PM IST
আৰু চাওক
পৰৱৰ্তী বাতৰি

শেহতীয়া বাতৰি