ভালখবৰ! অতি শীঘ্ৰে কৃষি বিভাগত পূৰণ কৰা হ’ব বহু খালী পদ, আগষ্ট মাহত প্ৰকাশ পাব বিজ্ঞাপন

News18 Assam | News18-Assam
Updated:July 23, 2020, 5:58 PM IST
ভালখবৰ! অতি শীঘ্ৰে কৃষি বিভাগত পূৰণ কৰা হ’ব বহু খালী পদ, আগষ্ট মাহত প্ৰকাশ পাব বিজ্ঞাপন
ফাইল ফটো

এটা ভাল খবৰ ! কোৰোণা মহামাৰী, ল’ক ডাউন আৰু দেশৰ অৰ্থনৈতিক মন্দাৱস্থাৰ মাজতে বৃহস্পতিবাৰে আহিল এটা ভাল খবৰ ৷

  • Share this:
এটা ভাল খবৰ ! কোৰোণা মহামাৰী, ল’ক ডাউন আৰু দেশৰ অৰ্থনৈতিক মন্দাৱস্থাৰ মাজতে বৃহস্পতিবাৰে আহিল এটা ভাল খবৰ ৷ খবৰটো দিলে ৰাজ্যৰ কৃষি আৰু পশুপালন মন্ত্ৰী অতুল বৰাই ৷

জনতা ভৱনত আয়োজন কৰা এক সংবাদমেলত মন্ত্ৰী অতুল বৰাই ক'লে- “কৃষি আৰু পশুপালন বিভাগক অধিক গতিশীল কৰাৰ বাবে আমাৰ চৰকাৰে ব্যৱস্থা গ্ৰহণ কৰিছে ৷ এই হিচাপত আমি দুয়োটা বিভাগত খালী হৈ থকা পদসমূহ পূৰণৰ বাবে ব্যৱস্থা গ্ৰহণ কৰিছো ৷ আগষ্ট মাহৰ দ্বিতীয় সপ্তাহৰ ভিতৰত প্ৰকাশ পাব খালী পদ পূৰণৰ বাবে বিজ্ঞাপন ৷”

“কৃষি বিভাগত তৃতীয় বৰ্গৰ ১৯২০টা, কৃষি উন্নয়ন বিষয়াৰ ১১৩টা পদ, কনিষ্ঠ অভিযন্তা পদত ৪২টা, সহকাৰী অভিযন্তা ১২টা পদত নিযুক্তি দিয়া হ'ব ৷ লগতে পশুপালন বিভাগত তৃতীয় বৰ্গত ৩১টা, ফিল্ড এছিচটেণ্টত ২২৪টা, চৰ্তুথ বৰ্গত ৮৬টা আৰু ৰাজপত্ৰিত বিষয়া ১৭ টা পদ পূৰণ কৰা হ'ব,” এনেদৰে জনালে মন্ত্ৰী অতুল বৰাই ৷

লগতে পূৰ্বৰ কংগ্ৰেছ চৰকাৰৰ দিনত কৃষি বিভাগৰ অৱস্থাৰ খতিয়ান দাঙি ধৰিলে মন্ত্ৰী বৰাই। বৰাই ক'লে- “এতিয়া কৃষি বিভাগ ভালকৈ চলিছে ৷ কংগ্ৰেছৰ দিনত ঠিকাদাৰৰ বিভাগ আছিল এই বিভাগটো ৷ আজি সেই দিন নাই ৷ ভালকৈ চলিছে এতিয়া ৷ কৃষকৰ কাষত এতিয়া এই বিভাগ ৷ ৰিজাৰ্ভ বেংকৰ গৱৰ্ণৰেও আমাক প্ৰশংসা কৰিছে ৷”
Published by: Himangshu Bhuyan
First published: July 23, 2020, 5:44 PM IST
আৰু চাওক
পৰৱৰ্তী বাতৰি

শেহতীয়া বাতৰি

corona virus btn
corona virus btn
Loading