সকলো আঞ্চলিক ৰাজনৈতিক দল একত্ৰিত হ'বনে? পৰেশ বৰুৱাৰ আহ্বানক কোনে জনালে সঁহাৰি?

News18 Assam | News18-Assam
Updated:October 4, 2020, 3:16 PM IST
সকলো আঞ্চলিক ৰাজনৈতিক দল একত্ৰিত হ'বনে? পৰেশ বৰুৱাৰ আহ্বানক কোনে জনালে সঁহাৰি?
নতুন আঞ্চলিক দলসমূহ একত্ৰিত নহ'লে ৰাইজে কেতিয়াও ক্ষমা নকৰিব বুলি দাবী কৰে পৰেশ বৰুৱাই৷

নতুন আঞ্চলিক দলসমূহ একত্ৰিত নহ'লে ৰাইজে কেতিয়াও ক্ষমা নকৰিব বুলি দাবী কৰে পৰেশ বৰুৱাই৷

  • Share this:
BJPক উৎখাত কৰাৰ বাবে নতুন সকলো আঞ্চলিক দল একত্ৰিত হোৱাৰ ক্ষেত্ৰত পুনৰ আলফা স্বাধীনৰ মুখ্য সেনাধ্যক্ষ পৰেশ বৰুৱাই আহ্বান জনালে দলকেইটাৰ উপদেষ্টা মণ্ডলীক৷ পৰেশ বৰুৱাৰ এই আহ্বানক পিছে সঁহাৰি দিবনে উপদেষ্টাসকলে?

এটাৰ পিছত এটাকৈ এইখন অসমত বহুকেইটা ৰাজনৈতিক দলৰ জন্ম হৈছে৷ আছু-AJYCPৰ উদ্যোগত জন্ম হ'ল অসম জাতীয় পৰিষদ৷ সাংসদ অজিত কুমাৰ ভূঞাৰ নেতৃত্বত এটা, অৰূপ বৰবৰাৰ নেতৃত্বত এটা আৰু KMSSৰ উদ্যোগত আন এটা ৰাজনৈতিক দল- ৰাইজৰ দলৰ জন্ম হ'ল৷ কিন্ত সকলো দলক একেখন মঞ্চত আহিবলৈ বাৰম্বাৰ অনুৰোধ কৰিছে আলফা স্বাধীনৰ মুখ্য সেনাধ্যক্ষ পৰেশ বৰুৱাই৷

পৰেশ বৰুৱাই শনিবাৰেও জনালে আহ্বান৷ ইতিমধ্যে গঠন হোৱা আঞ্চলিক দল কেইটাৰ উপদেষ্টা মণ্ডলীক এইক্ষেত্ৰত বিশেষ উদ্যোগ গ্ৰহণ কৰিবলৈ আহ্বান জনায় পৰেশ বৰুৱাই৷

নতুন আঞ্চলিক দলসমূহ একত্ৰিত নহ'লে ৰাইজে কেতিয়াও ক্ষমা নকৰিব বুলি দাবী কৰে পৰেশ বৰুৱাই৷

পৰেশ বৰুৱাৰ এই একত্ৰীকৰণৰ আহ্বানক দেওবাৰে সঁহাৰি জনালে জ্যেষ্ঠ অধিবক্তা অৰূপ বৰবৰাই৷ বৰবৰাই ক'লে- “একত্ৰীকৰণ হ'বই লাগিব৷ একত্ৰীকৰণ নহ'লে ভোট বিভাজন হ'ব৷ সেয়ে আমি এখন মঞ্চত উপবিষ্ট হ'বলৈ চেষ্টা অব্যাহত ৰাখিছো৷”

নৱেম্বৰৰ ভিতৰত সমভাৱাপন্ন সকলো আঞ্চলিক শক্তি একত্ৰীকৰণ হোৱাৰ সম্ভৱনা আছে বুলি সদৰি কৰি অৰূপ বৰবৰাই ক'লে- “আমি বিষয়টো গুৰুত্বসহকাৰে লৈছো৷ সকলো সমভাৱাপন্ন দল একত্ৰিত হ'বই লাগিব৷ উপদেষ্টাসকলে অনুভৱ কৰিছো কথাটো আৰু আমি এইক্ষেত্ৰত মত-বিনিময়ো কৰিছো৷ আমি আপোচহীন নেতাক বিচাৰিছো, যি ৰাইজক সময়ত প্ৰতাৰণা নকৰে৷ নতুন মুখক আমি প্ৰাধান্য দিছো৷”

উল্লেখযোগ্য যে আঞ্চলিক শক্তি একত্ৰীকৰণ হ'লে শাসকীয় BJP দল আসন্ন ২০২১ৰ বিধান সভাৰ নিৰ্বাচনত যে শ'লঠেকত পৰিব, সেয়া প্ৰায় নিশ্চিত৷
Published by: Sanjay Kumar Das
First published: October 4, 2020, 3:14 PM IST
আৰু চাওক
পৰৱৰ্তী বাতৰি

শেহতীয়া বাতৰি