প্ৰশাসনিক বিষয়া হোৱাৰ সপোন কলা শাখাত পঞ্চম স্থান প্ৰাপ্ত কাবেৰি কোঁচৰ

News18 Assam | News18-Assam
Updated:June 25, 2020, 12:46 PM IST
প্ৰশাসনিক বিষয়া হোৱাৰ সপোন কলা শাখাত পঞ্চম স্থান প্ৰাপ্ত কাবেৰি কোঁচৰ
২০১৮ বৰ্ষত হাইস্কুল শিক্ষান্ত পৰীক্ষাত মৰাণৰ চেন্ট জোচেফ হাইস্কুলৰ পৰা ৯০% নম্বৰসহ উত্তীৰ্ণ হোৱা কাবেৰিয়ে উচ্চতৰ মাধ্যমিক চুড়ান্ত পৰীক্ষাৰ বাবে বিগত দুটা বছৰ নেৰানেপেৰা প্ৰচেষ্টা চলাইছিল ৷

২০১৮ বৰ্ষত হাইস্কুল শিক্ষান্ত পৰীক্ষাত মৰাণৰ চেন্ট জোচেফ হাইস্কুলৰ পৰা ৯০% নম্বৰসহ উত্তীৰ্ণ হোৱা কাবেৰিয়ে উচ্চতৰ মাধ্যমিক চুড়ান্ত পৰীক্ষাৰ বাবে বিগত দুটা বছৰ নেৰানেপেৰা প্ৰচেষ্টা চলাইছিল ৷

  • Share this:
আজি ঘোষিত উচ্চতৰ মাধ্যমিক চুড়ান্ত পৰীক্ষাৰ ফলাফলত কলা শাখাত ৰাজ্যৰ ভিতৰতে পঞ্চম স্থান দখল কৰি মৰাণলৈ গৌৰৱ কঢ়িয়াই আনিছে কাবেৰি কোঁচে ৷ মৰাণৰ তিলৈনগৰ গ্ৰাম্য বজাৰৰ অৰুনোদয় পথ নিবাসী অৱসৰপ্ৰাপ্ত শিক্ষক কেশৱ কোঁচ আৰু অৰুণা কোঁচৰ একমাত্ৰ কন্যা কাবেৰিয়ে নগাঁৱৰ ৰামানুজন জুনিয়ৰ কলেজৰ পৰা পৰীক্ষাত অৱতীৰ্ণ হৈছিল ৷

আজি পুৱা এই ফলাফল লাভ কৰাৰ পিছতে কাবেৰিৰ বাসগৃহত পৰিলক্ষিত হৈছে আনন্দমুখৰ পৰিবেশ ৷ ২০১৮ বৰ্ষত হাইস্কুল শিক্ষান্ত পৰীক্ষাত মৰাণৰ চেন্ট জোচেফ হাইস্কুলৰ পৰা ৯০% নম্বৰসহ উত্তীৰ্ণ হোৱা কাবেৰিয়ে উচ্চতৰ মাধ্যমিক চুড়ান্ত পৰীক্ষাৰ বাবে বিগত দুটা বছৰ নেৰানেপেৰা প্ৰচেষ্টা চলাইছিল ৷

আজৰি সময়ত ছবি আঁকি ভালপোৱা, উপন্যাস পঢ়ি ভালপোৱা কাবেৰিৰ লক্ষ্য ভৱিষ্যতে এগৰাকী সুদক্ষ প্ৰশাসনিক বিষয়া হোৱাৰ ৷ বৰ্তমান কটন মহাবিদ্যালয়ত নামভৰ্তি কৰিব বুলি জানিবলৈ দিয়ে কাবেৰিয়ে ।
First published: June 25, 2020, 12:46 PM IST
আৰু চাওক
পৰৱৰ্তী বাতৰি

শেহতীয়া বাতৰি