உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • assam
    • »
    • APSC Scam: বক্ৰ পথেৰে চাকৰি লোৱা ৭১ ৰাজপত্ৰিত বিষয়াই চাকৰি ঘূৰাই পোৱাৰ আশাত পৰিল চেচাপানী

    APSC Scam: বক্ৰ পথেৰে চাকৰি লোৱা ৭১ ৰাজপত্ৰিত বিষয়াই চাকৰি ঘূৰাই পোৱাৰ আশাত পৰিল চেচাপানী

    Source-Google

    Source-Google

    উচ্চ ন্যায়ালয়ে খাৰিজ কৰিলে আবেদন

    • Share this:
    অসম লোক সেৱা আয়োগৰ বিয়াগোম নিযুক্তি কেলেংকাৰীত গ্ৰেপ্তাৰ হোৱা ৭১ গৰাকী ৰাজপত্ৰিত বিষয়াক ৰাজ্য চৰকাৰে চাকৰিৰ পৰা বৰ্খাস্ত কৰিছিল ৷

    ৰাজ্য চৰকাৰে বৰ্খাস্ত কৰাৰ পিছতো চৰকাৰৰ সিদ্ধান্তৰ বিৰুদ্ধে পৃথকে পৃথকে গুৱাহাটী উচ্চ ন্যায়ালয়ৰ কাষ চাপিছিল ৭১ জনকৈ ৰাজপত্ৰিত বিষয়া ৷ পিছত গুৱাহাটী উচ্চ ন্যায়ালয়ে কেইজনমান বিষয়াৰ আবেদনৰ শুনানী গ্ৰহণ কৰি চৰকাৰৰ বৰ্খাস্তকৰণৰ নিৰ্দেশৰ ওপৰত স্থগিতাদেশ জাৰি কৰিছিল ৷

    বুধবাৰে উচ্চ ন্যায়ালয়ে বাকী থকা ৪৯ জন আবেদনকাৰীৰ শুনানি গ্ৰহণ কৰি ৰাজ্য চৰকাৰৰ নিৰ্দেশক বাহাল ৰখাৰ লগতে আটাইবোৰ আবেদন খাৰিজ কৰে ৷

    ৰাজপত্ৰিত বিষয়া সকলৰ অভিযোগ আছিল চৰকাৰে তেওঁলোকৰ পক্ষ নুশুনাকৈয়ে বৰ্খাস্ত কৰিছিল ৷ বুধবাৰে আদালতে ৰাজ্য চৰকাৰ পক্ষ শুনে আৰু ৰাজ্য চৰকাৰৰ নিৰ্দেশ বাহাল ৰাখে ৷ আদালতৰ এই সিদ্ধান্তৰ পিছতে পাল বাহিনীক মেনেজ কৰি বক্ৰ পথেৰে চাকৰি লোৱা ৭১ ৰাজ পত্ৰিত বিষয়াই পুনৰ চাকৰি ঘূৰাই নোপোৱাটো প্ৰায় নিশ্চিত হ’ল।
    Published by:Himangshu Bhuyan
    First published: