உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • assam
    • »
    • মুকলি আকাশৰ তললৈ অহাৰ বাট বন্ধ অখিল গগৈৰ, উচ্চতম ন্যায়ালয়ৰ দ্বাৰস্থ হোৱাৰ হুংকাৰ

    মুকলি আকাশৰ তললৈ অহাৰ বাট বন্ধ অখিল গগৈৰ, উচ্চতম ন্যায়ালয়ৰ দ্বাৰস্থ হোৱাৰ হুংকাৰ

    গুৱাহাটী উচ্চ ন্যায়ালয়ৰ গুৰুত্বপূৰ্ণ ৰায়দান ৷ NIAৰ ১৩/২০১৯ নম্বৰৰ গোচৰত জামিন নাকচ অখিল গগৈৰ ৷

    গুৱাহাটী উচ্চ ন্যায়ালয়ৰ গুৰুত্বপূৰ্ণ ৰায়দান ৷ NIAৰ ১৩/২০১৯ নম্বৰৰ গোচৰত জামিন নাকচ অখিল গগৈৰ ৷

    গুৱাহাটী উচ্চ ন্যায়ালয়ৰ গুৰুত্বপূৰ্ণ ৰায়দান ৷ NIAৰ ১৩/২০১৯ নম্বৰৰ গোচৰত জামিন নাকচ অখিল গগৈৰ ৷

    • Share this:
    গুৱাহাটী উচ্চ ন্যায়ালয়ৰ গুৰুত্বপূৰ্ণ ৰায়দান ৷ NIAৰ ১৩/২০১৯ নম্বৰৰ গোচৰত জামিন নাকচ অখিল গগৈৰ ৷ দীঘলীয়া শুনানীৰ অন্তত শুকুৰবাৰে ৰায়দান কৰে ন্যায়াধীশ কে আৰ চূড়ানা আৰু ন্যায়াধীশ অজিত বৰঠাকুৰেৰে গঠিত খণ্ড বিচাৰপীঠে৷

    কিন্তু ৰায়দানৰ লগে লগে মুকলি আকাশৰ তললৈ অহাৰ স্বপ্ন ভংগ অখিল গগৈৰ ৷ জামিন আবেদন নাকচ হোৱাৰ পিছত এতিয়া উচ্চতম ন্যায়ালয়ৰ দ্বাৰস্থ হোৱাৰ হুংকাৰ দিছে অখিল গগৈৰ পক্ষই।

    উল্লেখ্য যে, অখিল গগৈ সুদীৰ্ঘ ৩৭৩দিন ধৰি কাৰাবন্দী হৈ আছে গুৱাহাটী কেন্দ্ৰীয় কাৰাগাৰত ৷ মাওবাদীৰে সম্পৰ্ক ৰক্ষাৰ অভিযোগত গ্ৰেপ্তাৰ হৈছিল অখিল গগৈ ৷ ২০১৯ ৰ ১৭ ডিচেম্বৰত NIA-এ গ্ৰেপ্তাৰ কৰিছিল গগৈক ৷ যোৰহাটৰ পৰা NIA-এ গ্ৰেপ্তাৰ কৰা হৈছিল গগৈক। ভাৰতীয় দণ্ডবিধিৰ ১২০(খ)/১২৪(ক)/১৫৩(ক) আৰু বে-আইনী কাৰ্যকলাপ প্ৰতিৰোধ আইনৰ ১৮/৩৯ ধাৰাৰ অধীনত কৃষকনেতাগৰাকীৰ বিৰুদ্ধে গোচৰ ৰুজু কৰিছিল NIA-এ ৷ গগৈৰ বিৰুদ্ধে SI মনোৰঞ্জন মজুমদাৰে এজাহাৰ দাখিল কৰিছিল চানমাৰি থানাত ৷

    ২০১৯ ৰ ১৪ ডিচেম্বৰত ৰুজু হৈছিল এই গোচৰ ৷ পৰৱৰ্তী সময়ত এই গোচৰ NIAৰ হাতলৈ  হস্তান্তৰ কৰে কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰে ৷ অখিল গগৈৰ উপৰিও পাঁচজনৰ নাম উল্লেখ আছিল এজাহাৰত ৷ অনুৰূপ গোচৰত গ্ৰেপ্তাৰ হৈছিল ধৈৰ্য্য কোঁৱৰ ৷ গ্ৰেপ্তাৰ হৈছিল বিতু সোণোৱাল, মানস কোঁৱৰো ৷ পৰৱৰ্তী সময়ত  আটাইকেইজনে জামিন লাভ কৰিছিল যদিও নাকচ কৰা হৈছিল অখিল গগৈৰ জামিন আবেদন।
    Published by:Himangshu Bhuyan
    First published: