বোকাখাত সমষ্টিত প্ৰাৰ্থিত্বক লৈ অগপ–বিজেপিৰ মাজত যুজঁ!

News18 Assam | News18-Assam
Updated:October 6, 2020, 10:54 AM IST
বোকাখাত সমষ্টিত প্ৰাৰ্থিত্বক লৈ অগপ–বিজেপিৰ মাজত যুজঁ!
২০২১ৰ নিৰ্বাচনত বোকাখাত সমষ্টিত বিজেপিৰ প্ৰাৰ্থীক প্ৰাৰ্থিত্ব প্ৰদান কৰিবৰ বাবে ৰাজ্যিক সমিতিক দাবী জনাব বুলি আকাশ ফুকনে মন্তব্য কৰে৷

২০২১ৰ নিৰ্বাচনত বোকাখাত সমষ্টিত বিজেপিৰ প্ৰাৰ্থীক প্ৰাৰ্থিত্ব প্ৰদান কৰিবৰ বাবে ৰাজ্যিক সমিতিক দাবী জনাব বুলি আকাশ ফুকনে মন্তব্য কৰে৷

  • Share this:
২০২১ৰ নিৰ্বাচনত বিভিন্ন ৰাজনৈতিক দলৰ প্ৰাৰ্থিত্ব প্ৰত্যাশীসকলৰ জনপ্ৰিয়তাৰ ওপৰত সৰ্বভাৰতীয় এক সংস্থাই প্ৰকাশ কৰা সমীক্ষাত বোকাখাত সমষ্টিৰ বিধায়ক অতুল বৰাৰ জনপ্ৰিয়তাৰ হাৰ মাত্ৰ ২১%৷ ইয়াৰ বিপৰীতে বোকাখাত বিজেপিৰ যুৱ নেতা আকাশ ফুকনৰ জনপ্ৰিয়তাৰ হাৰ ৪৭% ৷ ইয়াকে লৈ উৎসাহিত হৈ পৰিছে বোকাখাত সমষ্টিৰ বিজেপিৰ প্ৰাৰ্থিত্ব প্ৰত্যাশী আকাশ ফুকন৷

আকাশ ফুকনে সাংবাদিকৰ আগত প্ৰকাশ কৰা মতে, বোকাখাতৰ বিজেপিৰ কৰ্মকৰ্তাসকলে আগন্তুক বিধানসভা নিৰ্বাচনত অগপ–বিজেপিৰ মিত্ৰতা বিচাৰিলেও বোকাখাত সমষ্টিতো এইবাৰ অগপক এৰি দিব বিচৰা নাই৷ যিহেতু দলৰ অনুশাসন মানি যোৱা নিৰ্বাচনত সমষ্টিটো অগপক এৰি দিয়া হ’ল৷ গতিকে এইবাৰ সমষ্টিটোত বিজেপি দলৰ প্ৰাৰ্থীক প্ৰক্ষেপ কৰাৰ বাবে বিজেপিৰ বোকাখাতৰ কৰ্মকৰ্তা সকলে গুনাগঁঠা কৰিছে৷

২০২১ৰ নিৰ্বাচনত বোকাখাত সমষ্টিত বিজেপিৰ প্ৰাৰ্থীক প্ৰাৰ্থিত্ব প্ৰদান কৰিবৰ বাবে ৰাজ্যিক সমিতিক দাবী জনাব বুলি আকাশ ফুকনে মন্তব্য কৰে৷ লগতে তেওঁ কয় যে যোৱা পাঁচটা বছৰ বোকাখাতৰ বিধায়কগৰাকীয়ে বিজেপিৰ কৰ্মকৰ্তা সকলৰ লগত সু-সম্পৰ্ক ৰখাৰ পৰা বিৰত থাকিল৷ কিন্তু নিৰ্বাচনৰ সময়ত বিজেপিৰ কৰ্মকৰ্তাসকলে সম্পূৰ্ণ সহযোগ আগ বঢ়াইছিল৷

এনেক্ষেত্ৰত বিজেপিৰ সদস্যসকলৰ মাজত অসন্তুষ্টিয়ে দেখা দিছে৷ আনহাতে, সমীক্ষা মতে, জনপ্ৰিয়তাৰ দ্বিতীয় স্থানত আছে প্ৰাক্তন নিৰ্দলীয় বিধায়ক জিতেন গগৈ। বোকাখাত সমষ্টিৰ ৩০% ভোটাৰে বিচাৰে জিতেন গগৈক।
Published by: Sanjay Kumar Das
First published: October 6, 2020, 10:54 AM IST
আৰু চাওক
পৰৱৰ্তী বাতৰি

শেহতীয়া বাতৰি

corona virus btn
corona virus btn
Loading