‘ঘৰে ঘৰে চোৰ-পুলিচো যায়, আমি যাম ৰাইজৰ অন্তৰে অন্তৰে’-AJPয়ে নিৰ্বাচনত লাভ নকৰে এখনো আসনঃহিমন্ত বিশ্ব শৰ্মা

News18 Assam | News18-Assam
Updated:September 18, 2020, 9:38 PM IST
‘ঘৰে ঘৰে চোৰ-পুলিচো যায়, আমি যাম ৰাইজৰ অন্তৰে অন্তৰে’-AJPয়ে নিৰ্বাচনত লাভ নকৰে এখনো আসনঃহিমন্ত বিশ্ব শৰ্মা
মন্ত্ৰী হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাই কয় যে, ‘দলটোৱে ৰাজনীতিত প্ৰৱেশৰ সময়ত বহু কথাই পৰ্যালোচনা নকৰিলে ৷ যাৰ বাবে অসমৰ ১২৬ সমষ্টিত মাথো ৭০০ৰ পৰা ১৫০০ ভোট লাভ কৰিবলৈ সক্ষম হ’ব

মন্ত্ৰী হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাই কয় যে, ‘দলটোৱে ৰাজনীতিত প্ৰৱেশৰ সময়ত বহু কথাই পৰ্যালোচনা নকৰিলে ৷ যাৰ বাবে অসমৰ ১২৬ সমষ্টিত মাথো ৭০০ৰ পৰা ১৫০০ ভোট লাভ কৰিবলৈ সক্ষম হ’ব

  • News18 Assam
  • Last Updated: September 18, 2020, 9:38 PM IST
  • Share this:
‘ঘৰে ঘৰে বহুত মানুহ যায়, চোৰ পুলিচৰ পৰা আৰম্ভ কৰি সকলো যায় ৷ গতিকে মানুহৰ ঘৰত গৈ লাভ নাই ৷ বিজেপিয়ে মানুহৰ অন্তৰত প্ৰবেশ কৰিছো ৷ আৰু কৰি যাম ৷‘- এইবাৰ আছু আৰু যুৱ ছাত্ৰ পৰিষদৰ নতুন ৰাজনৈতিক দল অসম জাতীয় পৰিষদৰ শ্লোগানক সমালোচনা মন্ত্ৰী হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাৰ ৷

মন্ত্ৰী হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাই কয় যে, ‘দলটোৱে ৰাজনীতিত প্ৰৱেশৰ সময়ত বহু কথাই পৰ্যালোচনা নকৰিলে ৷ যাৰ বাবে অসমৰ ১২৬ সমষ্টিতে মাত্ৰ ৭০০ৰ পৰা ১৫০০ ভোট লাভ কৰিবলৈ সক্ষম হ’ব ৷ ১৫শৰ অধিক ভোট লাভ নকৰে কোনো সমষ্টিতে।’ আনকি নতুন ৰাজনৈতিক দলটোৱে নিৰ্বাচনত এখনো আসন লাভ নকৰে বুলি তাত্‍পৰ্যপূৰ্ণ মন্তব্য কৰে মন্ত্ৰী হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাই।

পুনৰ আছু আৰু অসম জাতীয়তাবাদী যুৱ ছাত্ৰ পৰিষদে চান্দা তোলাৰ প্ৰসংগত টানি আনি মন্ত্ৰী হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাই কয় যে, তেওঁলোকে অসমৰ ৰাইজৰ আগত চান্দা তোলাৰ হিচাপ ৰাজহুৱা কৰক ৷ প্ৰথমে ৰছীদ বহীবোৰ কিমান চপাইছিল, তাৰ হিচাপ দিয়ক ৷ তাৰ পিছত একোখন ৰছীদত কিমান চান্দা উঠাই সেয়া ৰাজহুৱা কৰক ৷’

আনকি এতিয়া নতুন ৰাজনৈতুক দল খুলিলেও সকলো নেতা-কৰ্মী পিছত বিজেপিলৈ আহিব বুলি ইতিকিংসূচক মন্তব্য কৰে মন্ত্ৰীগৰাকীয়ে।
Published by: Himangshu Bhuyan
First published: September 18, 2020, 7:56 PM IST
আৰু চাওক
পৰৱৰ্তী বাতৰি

শেহতীয়া বাতৰি

corona virus btn
corona virus btn
Loading