মুখ্যপৃষ্ঠা » খবৰ

» অসম

»কংগ্ৰেছে ১৫ বছৰীয়া শাসনকালত কিয় গৰুখুটিবাসীক সংস্থাপনৰ দিহা নকৰিলে? প্ৰশ্ন AIUDFৰ

কংগ্ৰেছে ১৫ বছৰীয়া শাসনকালত কিয় গৰুখুটিবাসীক সংস্থাপনৰ দিহা নকৰিলে? প্ৰশ্ন AIUDFৰ

News18 Assam | News18-Assam
Updated:September 26, 2021, 3:36 PM IST
কংগ্ৰেছে ১৫ বছৰীয়া শাসনকালত কিয় গৰুখুটিবাসীক সংস্থাপনৰ দিহা নকৰিলে? প্ৰশ্ন AIUDFৰ
“গৰুখুটি কাণ্ডৰ বাবে জগৰীয়া কোন? পূৰ্বৰ কংগ্ৰেছ চৰকাৰে কিয় সংস্থাপনৰ ব্যৱস্থা নকৰিলে?”- এই প্ৰশ্নৰ অৱতাৰণা কৰিলে AIUDFৰ বিধায়ক কৰিম উদ্দিন বৰভূঞাই৷ 

“গৰুখুটি কাণ্ডৰ বাবে জগৰীয়া কোন? পূৰ্বৰ কংগ্ৰেছ চৰকাৰে কিয় সংস্থাপনৰ ব্যৱস্থা নকৰিলে?”- এই প্ৰশ্নৰ অৱতাৰণা কৰিলে AIUDFৰ বিধায়ক কৰিম উদ্দিন বৰভূঞাই৷ 

  • News18 Assam
  • Last Updated: September 26, 2021, 3:36 PM IST
  • Share this:
ছিপাঝাৰৰ গৰুখুটি৷ বেদখলকাৰীৰ পৰা চৰকাৰী হাজাৰ হাজাৰ বিঘা মাটি উদ্ধাৰৰ বাবে চলোৱা অভিযান এতিয়া আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় চৰ্চাৰ বিষয়৷ দেশজুৰি চলিছে বিৰ্তক৷ বেদখলকাৰীয়ে উচ্ছেদকাৰী আৰক্ষীৰ ওপৰত কৰা আক্ৰমণ আৰু আৰক্ষীয়ে চলোৱা গুলীচালনাৰ ঘটনাই তুমুল বিৰ্তকৰ সূচনা কৰিছে৷ এনে সময়তে আৰম্ভ হৈছে গৰুখুটিক লৈ এইবাৰ বিৰোধীৰ মাজতেই কাজিয়া৷

“গৰুখুটি কাণ্ডৰ বাবে জগৰীয়া কোন? পূৰ্বৰ কংগ্ৰেছ চৰকাৰে কিয় সংস্থাপনৰ ব্যৱস্থা নকৰিলে?”- এই প্ৰশ্নৰ অৱতাৰণা কৰিলে AIUDFৰ বিধায়ক কৰিম উদ্দিন বৰভূঞাই৷

AIUDFৰ বিধায়ক কৰিম উদ্দিনে পোন্ধৰ বছৰীয়া শাসন কালত কংগ্ৰেছে ছিপাঝাৰৰ গৰুখুটিৰ এইসকল বেদখলকাৰীক সংস্থাপনৰ দিহা নকৰিলে বুলি প্ৰশ্নৰ অৱতাৰণা কৰে৷ লগতে বৰভূঞাই ক'লে- “এতিয়া কংগ্ৰেছে কেমেৰাৰ সন্মুখত কাপোৰ ফালি নাটক কৰিছে৷”

AIUDFৰ বিধায়ক কৰিম উদ্দিন বৰভূঞাই কংগ্ৰেছৰ বিৰুদ্ধে উত্থাপন কৰা এই অভিযোগৰ সন্দৰ্ভত মুখ খুলিলে কংগ্ৰেছী বিধায়ক নুৰুল হুদাই৷ হুদাৰ দাবী- “কংগ্ৰেছৰ শাসন কালত সংস্থাপনৰ ক্ষেত্ৰত কিয় দাবী কৰা নাছিল AIUDFয়ে৷ কেচুৱাই নাকান্দিলে মাকেও গাখীৰ নিদিয়ে!”

এয়াই কংগ্ৰেছী বিধায়কৰ পাল মৰা উত্তৰ৷ কেচুৱাই নাকান্দিলে মাকেও হেনো গাখীৰ নিদিয়ে৷ গৰুখুটিৰ বেদখলকাৰীক AIUDFয়ে সংস্থাপনৰ দাবী নকৰাৰ বাবেই কংগ্ৰেছে পোন্ধৰ বছৰীয়া শাসন কালত সংস্থাপনৰ দিহা নকৰিলে৷ এয়াই ৰাজনীতি।
Published by: Sanjay Kumar Das
First published: September 26, 2021, 3:36 PM IST
আৰু চাওক
পৰৱৰ্তী বাতৰি

শেহতীয়া বাতৰি