‘হিমন্ত বিশ্বৰ সেই ডায়লগ পুৰণি হ’ল, আজমলে কেতিয়াও বিধানসভা নিৰ্বাচন নেখেলে’

News18 Assam | News18-Assam
Updated:September 10, 2020, 7:55 PM IST
‘হিমন্ত বিশ্বৰ সেই ডায়লগ পুৰণি হ’ল, আজমলে কেতিয়াও বিধানসভা নিৰ্বাচন নেখেলে’
বাকপটু সংখ্যালঘু বিধায়ক গৰাকীয়ে News18ক জনোৱা মতে, মৌলানা বদৰুদ্দিন আজমলে মুখ্যমন্ত্ৰী, উপ-মুখ্যমন্ত্ৰী, মন্ত্ৰী দূৰৈৰ কথা, বিধানসভা নিৰ্বাচনো নেখেলে।

বাকপটু সংখ্যালঘু বিধায়ক গৰাকীয়ে News18ক জনোৱা মতে, মৌলানা বদৰুদ্দিন আজমলে মুখ্যমন্ত্ৰী, উপ-মুখ্যমন্ত্ৰী, মন্ত্ৰী দূৰৈৰ কথা, বিধানসভা নিৰ্বাচনো নেখেলে।

  • News18 Assam
  • Last Updated: September 10, 2020, 7:55 PM IST
  • Share this:
‘বদৰুদ্দিন আজমল অসমৰ মুখ্যমন্ত্ৰী হ’ব’ – হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাৰ এই সংলাপ এতিয়া পুৰণি হ’ল। এই মন্তব্য নাওবৈচাৰ বিধায়ক মামুন ইমদাদুল হক চৌধুৰীৰ। আজমলৰ ভয় অসমবাসীক আৰু কিমান খুৱাব বুলি প্ৰশ্ন কৰে এআইইউডিএফৰ বিধায়কগৰাকীয়ে।

বাকপটু সংখ্যালঘু বিধায়ক গৰাকীয়ে News18ক জনোৱা মতে, মৌলানা বদৰুদ্দিন আজমলে মুখ্যমন্ত্ৰী, উপ-মুখ্যমন্ত্ৰী, মন্ত্ৰী দূৰৈৰ কথা, বিধানসভা নিৰ্বাচনো নেখেলে। ধুবুৰী সমষ্টিৰ তিনিবাৰৰ সাংসদ বদৰুদ্দিন আজমলে সংসদীয় ৰাজনীতিতে সীমাবদ্ধ থাকিব বুলি কয় এআইইউডিএফৰ কেন্দ্ৰীয় সাধাৰণ সম্পাদকৰ দায়িত্বত থকা মামুন ইমদাদুল হক চৌধুৰীয়ে।

বিধায়ক চৌধুৰীৰ স্পষ্ট মত, শাসকীয় বিজেপিক উৎখাত কৰাৰ স্বাৰ্থতে বিৰোধী দলৰ ভোট বিভাজন ৰোধৰ অংকত কংগ্ৰেছ, এআইইউডিএফ আৰু বিভিন্ন সৰু ডাঙৰ দলে মহাজোঁট গঠন কৰিছে। উত্তৰ পাৰৰ বিৰোধীৰ একমাত্ৰ বিধায়ক গৰাকীৰ মতে, ২০২১ চনত ৰাজ্যত বিৰোধীৰ মহাজোঁটৰ চৰকাৰ গঠন হ’ব।
Published by: Sanjay Kumar Das
First published: September 10, 2020, 7:55 PM IST
আৰু চাওক
পৰৱৰ্তী বাতৰি

শেহতীয়া বাতৰি

corona virus btn
corona virus btn
Loading