உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • assam
    • »
    • কাইলৈৰ পৰা ৫০ লাখ কংগ্ৰেছীয়ে চলাব প্ৰচাৰ, প্ৰধানমন্ত্ৰীৰ ওচৰত তুলিব বিশেষ দাবী

    কাইলৈৰ পৰা ৫০ লাখ কংগ্ৰেছীয়ে চলাব প্ৰচাৰ, প্ৰধানমন্ত্ৰীৰ ওচৰত তুলিব বিশেষ দাবী

    বৃহস্পতিবাৰে সমগ্ৰ দেশত বিশেষ প্ৰচাৰ চলাব নিখিল ভাৰত কংগ্ৰেছ কমিতিয়ে

    বৃহস্পতিবাৰে সমগ্ৰ দেশত বিশেষ প্ৰচাৰ চলাব নিখিল ভাৰত কংগ্ৰেছ কমিতিয়ে

    বৃহস্পতিবাৰে সমগ্ৰ দেশত বিশেষ প্ৰচাৰ চলাব নিখিল ভাৰত কংগ্ৰেছ কমিতিয়ে

    • Share this:
    বৃহস্পতিবাৰে সমগ্ৰ দেশত বিশেষ প্ৰচাৰ চলাব নিখিল ভাৰত কংগ্ৰেছ কমিতিয়ে ৷ ইয়াৰ অংশীদাৰ হ'ব অসম প্ৰদেশ কংগ্ৰেছো ৷ বুধবাৰে এই কথা সদৰি কৰে প্ৰদেশ কংগ্ৰেছৰ সভাপতি ৰিপুণ বৰাই ৷

    ‘আমি ছচিয়েল মিডিয়াৰ জৰিয়তে কাইলৈ প্ৰচাৰ চলাম ৷ সমগ্ৰ দেশৰ মুঠ ৫০ লাখ কংগ্ৰেছ কৰ্মী আৰু সমৰ্থকে এই প্ৰচাৰত অংশগ্ৰহণ কৰিব ৷ মুঠ তিনিটা দাবীক লৈ ছচিয়েল মেডিয়াত লাইভ, আপডেট দি চলাব প্ৰচাৰ সকলো কংগ্ৰেছীয়ে’ এই কথা সদৰী কৰিলে অসম প্ৰদেশ কংগ্ৰেছ কমিতিৰ সভাপতি ৰিপুণ বৰাই ৷

    বুধবাৰে ‘জোম এপ’ৰ জৰিয়তে আয়োজন কৰা এক সংবাদমেলত প্ৰদেশ কংগ্ৰেছৰ সভাপতি ৰিপুণ বৰাই ক'লে, ‘আমাৰ প্ৰথম দাবী- প্ৰধানমন্ত্ৰীৰ বিশ লাখ কোটিৰ পেকেজত কোনো দৰিদ্ৰ লোক প্ৰত্যক্ষভাৱে উপকৃত হোৱা নাই ৷ সকলো দৰিদ্ৰ পৰিয়ালক এই দুৰ্যোগৰ সময়ত ছয় মাহৰ বাবে মাহে ৭৫০০ টকাকৈ প্ৰদান কৰক ৷ এই ছয়মাহৰ টকাৰ প্ৰথম কিস্তি হিচাপে দৰিদ্ৰ পৰিয়ালক দহ হাজাৰকৈ টকা মুকলি কৰি দিয়ক প্ৰধানমন্ত্ৰীয়ে ৷’

    ‘আমাৰ দ্বিতীয় দাবী হ'ল- ‘বহিঃৰাজ্যত বন্দী হৈ থকা সকলো লোকক ৰাজ্য চৰকাৰসমূহে নিৰাপদে চৰকাৰী খৰচত নিজ নিজ ৰাজ্যলৈ নিয়াৰ ব্যৱস্থা কৰক ৷’

    আমাৰ শেষৰটো তথা তৃতীয় দাবীটো হ'ল- ‘MGNREGA আঁচনিৰ জৰিয়তে পোৱা কামৰ দিন এশদিনৰ পৰা দুশদিনলৈ বৃদ্ধি কৰক।”  জনালে ৰিপুন বৰাই ৷


    First published: