AGPৰ ভেটিত কঁপনি! চাহ জনগোষ্ঠীৰ নেতা ৰাফেল কুজুৰৰ নেতৃত্বত শতাধিক লোকে যোগ দিলে অসম জাতীয় পৰিষদত

News18 Assam | News18-Assam
Updated:October 10, 2020, 9:49 PM IST
AGPৰ ভেটিত কঁপনি! চাহ জনগোষ্ঠীৰ নেতা ৰাফেল কুজুৰৰ নেতৃত্বত শতাধিক লোকে যোগ দিলে অসম জাতীয় পৰিষদত
সমাগত ২০২১ চনৰ অসম বিধান সভা নিৰ্বাচন। নিৰ্বাচনৰ প্ৰাকমুহূৰ্তত শাসক বিৰোধী সকলো দলতেই তীব্ৰতৰ হৈছে যোগদানৰ ৰাজনীতি

সমাগত ২০২১ চনৰ অসম বিধান সভা নিৰ্বাচন। নিৰ্বাচনৰ প্ৰাকমুহূৰ্তত শাসক বিৰোধী সকলো দলতেই তীব্ৰতৰ হৈছে যোগদানৰ ৰাজনীতি

  • Share this:
সমাগত ২০২১ চনৰ অসম বিধান সভা নিৰ্বাচন। নিৰ্বাচনৰ প্ৰাকমুহূৰ্তত শাসক বিৰোধী সকলো দলতেই তীব্ৰতৰ হৈছে যোগদানৰ ৰাজনীতি। পিছপৰি ৰোৱা নাই নৱ গঠিত আঞ্চলিক দল অসম জাতীয় পৰিষদো।

শনিবাৰে অসম আদিবাসী ছাত্ৰ সন্থাৰ প্ৰাক্তন সভাপতি তথা অগপ দলৰ জ্যেষ্ঠ নেতা ৰাফেল কুজুৰে অসম জাতীয় পৰিষদ দলত আনুষ্ঠানিকভাৱে যোগদান কৰে। ৰাফেল কুজুৰৰ নেতৃত্বত প্ৰায় শতাধিক লোকে অসম জাতীয় পৰিষদত যোগদান কৰে।

ৰাফেল কুজুৰৰ মতে, আগন্তুক দিনত অগপৰ আৰু বহু জ্যেষ্ঠ নেতা আৰু কৰ্মীয়ে এজেপি দলত যোগ দিব। আগন্তুক বিধান সভা নিৰ্বাচনত এজেপিৰ টিকটত মৰাণ সমষ্টিত প্ৰতিদ্বন্দিতা কৰাৰ ইংগিত দিছে চাহ জনগোষ্ঠীৰ নেতাগৰাকীয়ে।

ইফালে নৱাগত আঞ্চলিক দলটোৱে শনিবাৰে চাৰিগৰাকী নতুন মিডিয়া পেনেলিষ্টৰ নাম ঘোষণা কৰে। AJPয়ে শনিবাৰে নতুনকৈ ঘোষণা কৰা চাৰিগৰাকী মিডিয়া পেনেলিষ্ট হ’ল-  অমৃত কুমাৰ খাটনিয়াৰ, অভিজিৎ কমল ভূঞা, ত্ৰিদিপ ভাগৱতী আৰু চন্দ্ৰ প্ৰকাশ শৰ্মা
Published by: Himangshu Bhuyan
First published: October 10, 2020, 9:45 PM IST
আৰু চাওক
পৰৱৰ্তী বাতৰি

শেহতীয়া বাতৰি

corona virus btn
corona virus btn
Loading