ছয়গাঁৱৰ পৰিৱৰ্তে পলাশবাৰী সমষ্টিৰ পৰা নিৰ্বাচন খেলিব অগপ নেতা ডাঃ কমলা কান্ত কলিতাই!

News18 Assam | News18-Assam
Updated:August 21, 2020, 6:39 PM IST
ছয়গাঁৱৰ পৰিৱৰ্তে পলাশবাৰী সমষ্টিৰ পৰা নিৰ্বাচন খেলিব অগপ নেতা ডাঃ কমলা কান্ত কলিতাই!
সেয়া হ’লে অগপই পলাশবাৰী সমষ্টি লৈ ছয়গাঁও সমষ্টি বিগ ব্ৰাডাৰ বিজেপিক এৰি দিব।

সেয়া হ’লে অগপই পলাশবাৰী সমষ্টি লৈ ছয়গাঁও সমষ্টি বিগ ব্ৰাডাৰ বিজেপিক এৰি দিব।

  • Share this:
সমাগম ২০২১ চনৰ বিধানসভা নিৰ্বাচন। নিৰ্বাচনৰ দিন চমু চাপি অহাৰ লগে লগে বিশেষ তৎপৰতা আৰম্ভ হৈছে শাসক–বিৰোধী দলসমূহৰ মাজত। ৰাজ্যৰ প্ৰধান আঞ্চলিক ৰাজনৈতিক দল অসম গণ পৰিষদেও বিজেপিৰ সৈতে মিত্ৰতাত থাকিয়েই বিগত নিৰ্বাচনতকৈ এইবাৰ অধিক আসনত প্ৰতিদ্বন্দ্বিতা কৰাৰ বাবে ৰণকৌশল তৈয়াৰ কৰিছে।

অগপৰ নিৰ্ভৰযোগ্য সূত্ৰৰ পৰা জানিব পৰা মতে, দলটোৰ জ্যেষ্ঠ নেতা তথা প্ৰাক্তন মন্ত্ৰী ডাঃ কমলা কান্ত কলিতাই এইবাৰ ছয়গাঁও সমষ্টিৰ পৰিৱৰ্তে পলাশবাৰী বিধানসভা সমষ্টিৰ পৰা নিৰ্বাচন খেলিবলৈ আগ্ৰহ প্ৰকাশ কৰিছে। সেয়া হ’লে অগপই পলাশবাৰী সমষ্টি লৈ ছয়গাঁও সমষ্টি বিগ ব্ৰাডাৰ বিজেপিক এৰি দিব।

ইফালে, ২৭ আগষ্টৰ অসম গণ পৰিষদৰ সাধাৰণ পৰিষদৰ বৈঠকৰ পূৰ্বে অগপৰ সাধাৰণ সম্পাদক ডাঃ কমলা কান্ত কলিতাই সংবাদ মেলত জানিবলৈ দিয়ে যে আঞ্চলিক দলটোৱে বৰ্তমানে বিধায়ক থকা এটা সমষ্টিও মিত্ৰ দল বিজেপি বা বিপিএফক এৰি  নিদিয়ে। যদি পলাশবাৰী সমষ্টিত ডাঃ কমলা কান্ত কলিতা অগপ বিজেপি মিত্ৰজোঁটৰ প্ৰাৰ্থী হয়, তেওঁক কেনেধৰণে সমৰ্থন কৰে সেয়া সময়ত জানিব পৰা যাব।
Published by: Sanjay Kumar Das
First published: August 21, 2020, 6:39 PM IST
আৰু চাওক
পৰৱৰ্তী বাতৰি

শেহতীয়া বাতৰি

corona virus btn
corona virus btn
Loading