உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • assam
    • »
    • Assam Tea: গুৱাহাটী চাহ নিলাম কেন্দ্ৰত ৯৯,৯৯৯ টকাত নিলাম অসমৰ ১ কিলোগ্ৰাম চাহ

    Assam Tea: গুৱাহাটী চাহ নিলাম কেন্দ্ৰত ৯৯,৯৯৯ টকাত নিলাম অসমৰ ১ কিলোগ্ৰাম চাহ

    AFT Techno trade : অসমৰ বিখ্যাত আৰু বিৰল প্ৰকাৰৰ চাহ Aft Techno tradeৰ "গ’ল্ডেন পাৰ্ল" টীৰ মূল্য উঠে ৯৯,৯৯৯ টকালৈ

    AFT Techno trade : অসমৰ বিখ্যাত আৰু বিৰল প্ৰকাৰৰ চাহ Aft Techno tradeৰ "গ’ল্ডেন পাৰ্ল" টীৰ মূল্য উঠে ৯৯,৯৯৯ টকালৈ

    AFT Techno trade : অসমৰ বিখ্যাত আৰু বিৰল প্ৰকাৰৰ চাহ Aft Techno tradeৰ "গ’ল্ডেন পাৰ্ল" টীৰ মূল্য উঠে ৯৯,৯৯৯ টকালৈ

    • Share this:
    অসম চাহৰ ক্ষেত্ৰত বিশ্ববিখ্যাত। এইকথা আকৌ এবাৰ প্ৰমাণ কৰিলে ডিব্ৰুগড়ৰ ডিব্ৰুগড় বিমানবন্দৰৰ ওচৰৰ লাহোৱালত অৱস্থিত নাহোৰচুকবাৰীৰ AFT Techno trade য়ে । গ’ল্ডেন পাৰ্ল নামৰ বিশেষ চাহে আকৌ এবাৰ ইতিহাস সৃষ্টি কৰিলে । ১ কিলোগ্ৰাম চাহৰ মূল্য ১  লাখতকৈ ১ টকা কম। অৰ্থাৎ ৯৯,৯৯৯ টকা।

    গুৱাহাটী চাহ নিলাম কেন্দ্ৰত (Guwahati Tea Auction Centre) ৯৯,৯৯৯ টকাত বিক্ৰী হ’ল AFT Techno Tradeৰ ১ কিলোগ্ৰাম 'গ’ল্ডেন পাৰ্ল' টী । এইবছৰ এইবিধ চাহৰ উৎপাদন আছিল প্ৰায় ১ কিলোগ্ৰাম।

    অসমৰ বিখ্যাত আৰু বিৰল প্ৰকাৰৰ চাহ Aft Techno tradeৰ "গ’ল্ডেন পাৰ্ল" টীয়ে আজি গুৱাহাটী চাহ নিলাম কেন্দ্ৰত অনুষ্ঠিত চেল নং ০৭ত প্ৰতি কিলোগ্ৰামত ৯৯,৯৯৯ টকা পাবলৈ সক্ষম হৈছে ।

    উল্লেখ্য, বিগত বৰ্ষত গুৱাহাটী চাহ নিলাম কেন্দ্ৰত ডিব্ৰুগড়ৰ মনোহাৰী চাহ বাগিচাৰ 'মনোহাৰী গোল্ড টী'  প্ৰতি কিলোগ্ৰাম  ৯৯,৯৯৯ টকাত বিক্ৰী হৈছিল।
    Published by:Gautam Barman
    First published: