মন্ত্ৰী হিমন্ত বিশ্বক চেলেঞ্জ অভিনেত্ৰী বৰষাৰাণী বিষয়াৰ, কি চেলেঞ্জ জনালে অভিনেত্ৰীগৰাকীয়ে?

News18 Assam | News18-Assam
Updated:January 19, 2020, 5:47 PM IST
মন্ত্ৰী হিমন্ত বিশ্বক চেলেঞ্জ অভিনেত্ৰী বৰষাৰাণী বিষয়াৰ, কি চেলেঞ্জ জনালে অভিনেত্ৰীগৰাকীয়ে?
দেওবাৰৰ এই প্ৰতিবাদী কাৰ্যসূচীত উপস্থিত থাকে শিক্ষাবিদ, সমাজকৰ্মী ৰাণী গোহাঁই, বিশিষ্ঠ লেখিকা অৰূপা পটংগীয়া কলিতা, মনালিচা শইকীয়াকে প্ৰমুখ্য কৰি বহুকেইগৰাকী শিল্পী–সাহিত্যিক৷

দেওবাৰৰ এই প্ৰতিবাদী কাৰ্যসূচীত উপস্থিত থাকে শিক্ষাবিদ, সমাজকৰ্মী ৰাণী গোহাঁই, বিশিষ্ঠ লেখিকা অৰূপা পটংগীয়া কলিতা, মনালিচা শইকীয়াকে প্ৰমুখ্য কৰি বহুকেইগৰাকী শিল্পী–সাহিত্যিক৷

  • Share this:
‘ধৰ্মক লৈ বিজেপিয়ে ৰাজনীতি কৰিছে৷ ধৰ্মক লৈ বিজেপিয়ে ভোট বেংক শক্তিশালী কৰাৰ চেষ্টা চলাইছে৷ বিজেপিয়ে সাম্প্ৰদায়িক ৰাজনীতিৰ আশ্ৰয় লৈছে৷ কিন্তু অসমৰ মাটিত সেয়া সম্ভৱ নহ’ব৷ অসমৰ জনসাধাৰণে ভালকৈ বুজে সকলো৷ বিজেপিৰ এনে সাম্প্ৰদায়িত ৰাজনীতি উফৰাই পেলাব অসমৰ জনসাধাৰণে৷’ – লতাশিল খেলপথাৰত CAA বিৰোধী আন্দোলনত এই মন্তব্য অভিনেত্ৰী বৰষাৰাণী বিষয়াৰ।

অভিনেত্ৰীগৰাকীয়ে কয় – ‘প্ৰথমে জাতি৷ জাতিৰ উৰ্ধ্বত একো হ’ব নোৱাৰে৷’ মন্ত্ৰী হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাৰ মতে CAAৰ জৰিয়তে ৫ লাখ অবৈধ বাংলাদেশীয়ে নাগৰিকত্বৰ লাভ কৰিব৷ ৫ লাখতকৈ এজনো বিদেশীৰ নাম নোসোমায়৷ কিন্তু অভিনেত্ৰী বৰষাৰ স্পষ্ট মত – ৫ লাখ নহয়, অসম আৰু অসমীয়াক ভাল পোৱা নাগৰিকে এজনো বিদেশীৰ বোজা গ্ৰহণ নকৰে৷ দেওবাৰে লতাশিত খেলপথাৰত অনুষ্ঠিত ‘নাৰীকণ্ঠ’ কাৰ্যসূচীত এই মন্তব্য কৰে অভিনেত্ৰীগৰাকীয়ে।

উল্লেখযোগ্য যে দেওবাৰৰ এই প্ৰতিবাদী কাৰ্যসূচীত উপস্থিত থাকে শিক্ষাবিদ, সমাজকৰ্মী ৰাণী গোহাঁই, বিশিষ্ঠ লেখিকা অৰূপা পটংগীয়া কলিতা, মনালিচা শইকীয়াকে প্ৰমুখ্য কৰি বহুকেইগৰাকী শিল্পী–সাহিত্যিক৷

‘নাগৰিকত্ব সংশোধনী আইনে অসমৰ বৃহত্তৰ জনগাঁথনিৰ ক্ষতি কৰিব৷ নাগৰিকত্ব সংশোধনী আইনে নিঃশেষ কৰিব অসমীয়া ভাষা, সংস্কৃতি।’ – এই মন্তব্য বিশিষ্ঠ লেখিকা অৰূপা পটংগীয়া কলিতাৰ।
Published by: Sanjay Kumar Das
First published: January 19, 2020, 5:47 PM IST
আৰু চাওক
পৰৱৰ্তী বাতৰি

শেহতীয়া বাতৰি

corona virus btn
corona virus btn
Loading