লখিমপুৰত এচিড আক্ৰমণ, একেটা পৰিয়ালৰে শিশুসহ পাঁচজনক সংকটজনক অৱস্থাত হাস্পতালত ভৰ্তি

News18 Assam | News18-Assam
Updated:October 5, 2020, 6:05 PM IST
লখিমপুৰত এচিড আক্ৰমণ, একেটা পৰিয়ালৰে শিশুসহ পাঁচজনক সংকটজনক অৱস্থাত হাস্পতালত ভৰ্তি
নিশা দুই বজাত ছাইফুল ইছলাম নামৰ লোকজনৰ বাসগৃহত এই আক্ৰমণৰ ঘটনা সংঘটিত কৰে দুৰ্বৃত্তই।

নিশা দুই বজাত ছাইফুল ইছলাম নামৰ লোকজনৰ বাসগৃহত এই আক্ৰমণৰ ঘটনা সংঘটিত কৰে দুৰ্বৃত্তই।

  • Share this:
লখিমপুৰৰ  লালুকত ভয়ংকৰ ঘটনা। লালুকৰ কৰুণাবাৰী বেচাপট্টিত নিশা শোৱাপাটীতে এটা পৰিয়ালৰ ওপৰত দুৰ্বৃত্তৰ এচিড আক্ৰমণ। সংটকজনক অৱস্থাত চিকিৎসালয়ত ভৰ্তি পাঁচজনক। চিকিৎসালয়ত মৃত্যুৰে যুঁজিছে শিশু, কিশোৰীসহ তিনিজনে।

নিশা দুই বজাত ছাইফুল ইছলাম নামৰ লোকজনৰ বাসগৃহত এই আক্ৰমণৰ ঘটনা সংঘটিত কৰে দুৰ্বৃত্তই। মহিলা, শিশু, কিশোৰীসহ গুৰুতৰভাৱে আহত পৰিয়ালটোৰ পাঁচজন। নিশাই সংকটজনক অৱস্থাত লালুক আৰক্ষীয়ে লখিমপুৰ অসামৰিক চিকিৎসালয়ত ভৰ্তি কৰে আঘাতপ্ৰাপ্তসকলক।

আহতসকল ছালেহা খাতুন (৪৮), হাবিজা খাতুন (৩০), আনোৱাৰা বেগম (২৮), মামুনি বেগম (১৮), খুৰ্ছিদা বেগম (৯) আৰু এতৰাজ আলী (৪)। মুখ, পিঠি, পেট, বুকুত দুৰ্বৃত্তই এচিড ঢালি পলায়ন কৰে। দুৰ্বৃত্তই নিশা দুৰ্জা খুলি ঘৰৰ ভিতৰত প্ৰৱেশ কৰি কিছু টকা,মোবাইল ফোন লুটপাত কৰাৰ পিছত গভীৰ নিদ্ৰাত থকা পৰিয়ালটোক এচিডেৰে আক্ৰমণ কৰে।

বৰ্তমান মামুনি বেগম(১৮), খুৰ্ছিদা বেগম (৯) আৰু এতৰাজ আলী ( ৪)ৰ অৱস্থা অতি সংকটজনক বুলি জানিব পৰা গৈছে। ইফালে লালুক আৰক্ষীয়ে নিশাই ঘটনাস্থলীত উপস্থিত হৈ আঘাতপ্ৰাপ্ত পৰিয়ালৰ সদস্যসকলক চিকিৎসালয়লৈ প্ৰেৰণ কৰাৰ লগতে দুৰ্বৃত্তক কৰায়ত্ত কৰিবলৈ অভিযান অব্যাহত ৰাখিছে।
Published by: Sanjay Kumar Das
First published: October 5, 2020, 6:05 PM IST
আৰু চাওক
পৰৱৰ্তী বাতৰি

শেহতীয়া বাতৰি