• Home
  • »
  • News
  • »
  • assam
  • »
  • ABSU Protest at Chirang: শান্তিৰ বিটিচিত অশান্তি! জনসাধাৰণৰ নিৰাপত্তাৰ দাবীত এবছুৱে চিৰাঙত উলিয়ালে প্ৰতিবাদী সমদল

ABSU Protest at Chirang: শান্তিৰ বিটিচিত অশান্তি! জনসাধাৰণৰ নিৰাপত্তাৰ দাবীত এবছুৱে চিৰাঙত উলিয়ালে প্ৰতিবাদী সমদল

আমটেকা , মালিভিটা আদি স্থানত ধন লুট আৰু গুলীচালনাৰ ঘটনা সংঘটিত হৈছে

আমটেকা , মালিভিটা আদি স্থানত ধন লুট আৰু গুলীচালনাৰ ঘটনা সংঘটিত হৈছে

আমটেকা , মালিভিটা আদি স্থানত ধন লুট আৰু গুলীচালনাৰ ঘটনা সংঘটিত হৈছে

  • Share this:
শান্তিৰ পৰিৱেশ বিৰাজ কৰা বুলি সঘনাই দাবী কৰি থকা বিটিচিৰ চিৰাঙত এবছুৱে প্ৰতিবাদ কৰিলে জনসাধাৰণৰ নিৰাপত্তাৰ বাবে। জিলাখনত ধাৰাবাহিকভাৱে সংঘটিত ডকাইতি আৰু ধনলুটৰ বিৰুদ্ধে এবছুৰ উদ্যোগত প্ৰতিবাদী সমদল উলিয়ায় আজি ৷

কাশিকোত্ৰা আঞ্চলিক এবছুৰ কাৰ্যালয়ৰ পৰা সমদল উলিয়াই ২৭নং ৰাষ্ট্ৰীয় ঘাইপথেৰে বিভিন্ন অঞ্চল পৰিদৰ্শন কৰে ৷ প্ৰতিবাদকাৰীসকলে 'ধন দাবী - ডকাইতি বন্ধ কৰক ' , 'ৰাইজৰ নিৰাপত্তা সুনিশ্চিত কৰক’ , ' আমাক লাগে শান্তি’ আদি শ্লোগানৰে উত্তাল পৰিৱেশৰ সৃষ্টি কৰে (A‍BSU protested at Chirang demand for safety of the people)৷

প্ৰতিবাদী কাৰ্যসূচীত এবছুৰ উপৰি আছু , আক্ৰাছু , চাওতাল ছাত্ৰ সন্থা , বেংগলী ফেডাৰেচন আদি সংগঠনৰ নেতৃবৰ্গ উপস্থিত থাকে ৷

উল্লেখ্য যে যোৱা শনিবাৰে কাশিকোত্ৰাৰ এজন ব্যৱসায়ীৰ ঘৰত অস্ত্ৰধাৰী দুৰ্বৃত্তৰ দলে প্ৰৱেশ কৰি লক্ষাধিক টকা লুট কৰি নিয়ে ৷ ইয়াৰ পূৰ্বেও জিলা আমটেকা , মালিভিটা আদি স্থানত ধন লুট আৰু গুলীচালনাৰ ঘটনা সংঘটিত হৈছে ৷  এনেক্ষেত্ৰত দল-সংগঠনসমূহে ৰাইজৰ নিৰাপত্তা ব্যৱস্থা সুনিশ্চিত কৰাৰ দাবী জনাই ৰাজপথলৈ ওলাই আহে ৷

জিলাখনত ধাৰাবাহিকভাৱে ডকাইতিকে ধৰি অপৰাধমূলক ঘটনা বৃদ্ধি পাই অহাৰ সময়ত আৰক্ষীয়ে ইয়াৰ সৈতে জড়িতসকলক কৰায়ত্ত কৰিব নোৱাৰা কাৰ্যক সমালোচনা কৰে এৱছুৰ সাধাৰণ সম্পাদক খনীন্দ্ৰ বসুমতাৰীয়ে ৷
Published by:Gautam Barman
First published:

শেহতীয়া বাতৰি