உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • assam
    • »
    • ''মই হাঁহিবও নোৱাৰোঁ কান্দিবও নোৱাৰোঁ, মোক এটা ক্ৰিয়াই বৰকৈ পীড়া দিছে!'' অভিৰ পিতৃ

    ''মই হাঁহিবও নোৱাৰোঁ কান্দিবও নোৱাৰোঁ, মোক এটা ক্ৰিয়াই বৰকৈ পীড়া দিছে!'' অভিৰ পিতৃ

    কি ঝংকাৰ শইকীয়া, কি দেৱেন দত্ত ৷ কি দেৱাশিস গগৈ, কি ঋতুপৰ্ণা পেগু ৷ প্ৰতিনিয়ত ঘটি গৈছে এনে ঘটনা ৷ জাহ্নৱী গগৈক মনত আছেনে?

    কি ঝংকাৰ শইকীয়া, কি দেৱেন দত্ত ৷ কি দেৱাশিস গগৈ, কি ঋতুপৰ্ণা পেগু ৷ প্ৰতিনিয়ত ঘটি গৈছে এনে ঘটনা ৷ জাহ্নৱী গগৈক মনত আছেনে?

    কি ঝংকাৰ শইকীয়া, কি দেৱেন দত্ত ৷ কি দেৱাশিস গগৈ, কি ঋতুপৰ্ণা পেগু ৷ প্ৰতিনিয়ত ঘটি গৈছে এনে ঘটনা ৷ জাহ্নৱী গগৈক মনত আছেনে?

    • Share this:

    "মই প্ৰকৃতিস্থ হ'ব পৰা নাই ৷ এটা ক্ৰিয়াই, জানেনে এটা ক্ৰিয়াই মোক বাৰুকৈয়ে পীড়া দিছে৷ মই কান্দিবও পৰা নাই, মই হাঁহিবও নোৱাৰোঁ ৷ মই যদি কান্দো মোৰ পৰিবাৰৰ কি হ'ব! মই তেওঁক সাহস দিবলৈকে কান্দিব নোৱাৰা হ'লোঁ ৷" -এয়া এজন পুত্ৰহাৰা পিতৃৰ মৰ্মবেদনা, যাক উপলব্ধি কৰিব পাৰি অথচ চুই চাব নোৱাৰি ৷


    অভি-নীল (Abhi-Nil) ৷ চাৰে তিনিবছৰ পূৰ্বে কাৰ্বি আংলঙত এসোপা নৰপিশাচে হত্যা কৰিছিল দুই সম্ভাৱনা অভি-নীলক (Karbi Anglong lynching) ৷ ২০১৮ চনৰ ৮ জুনত নিজ পুত্ৰ অভিক হেৰুওৱা পিতৃ অজিত নাথ সোমবাৰে সংঘটিত যোৰহাটৰ ঘটনাক লৈ বাৰুকৈয়ে ব্যথিত ৷ চাৰে-তিনি বছৰ হৈ গ'ল এতিয়ালৈকে ন্যায় নাপালে অভিজিত আৰু নীলৰ পৰিয়ালে ৷


    যি সময়ত যোৰহাটত অনিমেষক মানুহ ৰূপী এসোপা দানৱে মৰিয়াই মৰিয়াই হত্যা কৰিছিল (Jorhat Mob Lynching), সেই সময়ত নিজ পুত্ৰৰ ন্যায়ৰ অপেক্ষাত নগাঁও আদালতত আছিল অভি-নীলৰ পিতৃ ৷ নিশা ঘৰলৈ আহি চাব পৰা নাছিল অভিৰ সমতুল্য অনিমেষৰ মৃত্যুৰ  বাতৰি ৷


    "খবৰ শুনিয়েই উৰি যাব খুজিছিলোঁ মই যোৰহাটলৈ ৷ চাব পৰা নাছিলো ভিডিঅ'টো ৷ অভিক হত্যা কৰাৰ ভিডিঅ' মই দেখিছোঁ ৷ কিন্তু অনিমেষৰ ভিডিঅ'টো চাব নোৱাৰিলোঁ অ' মই ৷ মই জানো, মোৰ অভিৰ দৰে অনিমেষো (Animesh Bhuyan) বৰ অসহায় আছিল সেই সময়ত ৷ কালি আদালতৰ পৰা আহিছিলোঁহে আমি ৷ আদালতলৈকে গৈ আছোঁ৷" অজিত নাথে এইদৰে কয়।


    কি ঝংকাৰ শইকীয়া, কি দেৱেন দত্ত ৷ কি দেৱাশিস গগৈ, কি ঋতুপৰ্ণা পেগু ৷ প্ৰতিনিয়ত ঘটি গৈছে এনে ঘটনা ৷ জাহ্নৱী গগৈক মনত আছেনে? ৰমজান মাহত টিভিত ৰামায়ণ চোৱাৰ বাবে গণ প্ৰহাৰৰ বলি হৈছিল জাহ্নৱী ৷ হাজোৰ সনাতন ডেকাকো এজাক নৰপিশাচে হত্যা কৰাও কিমাননো দিন হ'ল?


    কিন্তু ন্যায়? অভি-নীলৰ ঘটনাই যি সমগ্ৰ দেশ জোকাৰি গৈছিল সেই অভি-নীলৰ পিতৃয়েই নাই পোৱা আজি পৰ্যন্ত ন্যায় ৷ এতিয়াও সাক্ষ্যগ্ৰহণেই সম্পূৰ্ণ হোৱা নাই অভি-নীল হত্যাকাণ্ডৰ ৷


    "সাক্ষ্য গ্ৰহণেই শেষ হোৱা নাই ৷ আমাক আকৌ এটা তাৰিখ দিছে ২০ ডিচেম্বৰ ৷ ইমান অপেক্ষা কেনেকৈ সম্ভৱ ৷ মই এটা কথাই ভাবোঁ, অনিমেষৰ ঘটনাটোৰ ন্যায় প্ৰক্ৰিয়া ছমাহতে শেষ হওক ৷ যদি অভি-নীলৰ হত্যাকাৰীয়ে দৃষ্টান্তমূলক শাস্তি পালেহেঁতেন, যোৰহাটৰ নৰাধমবোৰে অনিমেষক মৰাৰ সাহস কৰিব নোৱাৰিলেহেঁতেন ৷" -পৰিতাপেৰে ক'লে অভিজিতৰ পিতৃ অজিত কুমাৰ নাথে ৷


    অভি আৰু নীলৰ পিতৃৰ দাবী শীঘ্ৰেই ফাষ্টট্ৰেক আদালত(Fast track court)ত হ'ব লাগে বিচাৰ প্ৰক্ৰিয়া ৷ অনিমেষৰ পৰিয়ালে পাব লাগে ন্যায় ৷ নিজকে প্ৰকৃতিস্থ হ'ব পৰা নাই বুলি ক'লেও অনিমেষৰ পৰিয়ালক সাহস যোগাবলৈ সাজু অভিজিৎ নাথৰ পিতৃ অজিত নাথ ৷ বুকুত এচপৰা শিল ৰাখি অভিৰ পিতৃ যাব অনিমেষৰ পৰিয়ালৰ কাষলৈ ৷ যোগাব সাহস ৷


    Read all News in Assamese, Assam News Today, Entertainment News in Assamese, Business News in Assamese, Sports News in Assamese, Health News in Assamese, India News in Assamese
    Published by:Gautam Barman
    First published: