உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • assam
    • »
    • কোভিডৰ বাবে বাক্সাত আঢ়ৈ মাহ ধৰি আবদ্ধ শিলিগুৰিৰ এটা চাৰ্কাছ দল, দুৰ্দশাৰ মাজত কটাইছে দিন

    কোভিডৰ বাবে বাক্সাত আঢ়ৈ মাহ ধৰি আবদ্ধ শিলিগুৰিৰ এটা চাৰ্কাছ দল, দুৰ্দশাৰ মাজত কটাইছে দিন

    উপায়হীন হৈ দলটোৰ পুৰুষসকলৰ লগতে মহিলাসকলেও ওলাই আহিছে হাজিৰা কৰিবলৈ৷

    উপায়হীন হৈ দলটোৰ পুৰুষসকলৰ লগতে মহিলাসকলেও ওলাই আহিছে হাজিৰা কৰিবলৈ৷

    উপায়হীন হৈ দলটোৰ পুৰুষসকলৰ লগতে মহিলাসকলেও ওলাই আহিছে হাজিৰা কৰিবলৈ৷

    • Share this:

    কোৰোণাই ধ্বংস কৰিছে একাংশ লোকৰ জীৱন-জীৱিকা ৷ কোৰোণাই সলাইছে জীৱিকাৰ পথ ৷ বিগত আঢ়ৈ মাহে বাক্সা জিলাৰ বাগানপাৰাত আবদ্ধ হৈ আছে এটা চাৰ্কাছ দল ৷ কোৰোণা মহামাৰীৰ বাবে প্ৰদৰ্শন বন্ধ হৈ থকাত দলটো সন্মুখীন হৈছে আৰ্থিক সংকটৰ ৷ পেটৰ ভাতমুঠিৰ বাবে চাৰ্কাছ এৰি এতিয়া কৰিবলৈ লৈছে দিনহাজিৰা ৷ বিগত আঢ়ৈ মাহ পূৰ্বে শিলিগুৰিৰ এই গোল্ডেন চাৰ্কাছৰ দলটো উপস্থিত হৈছিল বাগানপাৰাত৷ চাৰ্কাছ প্ৰদৰ্শনী দেখুৱাবলৈ দলটোৱে পেণ্ডেলো সাজু কৰিছিল৷ পিছে ৰাজ্যত আৰম্ভ হোৱা কোৰোণাৰ দ্বিতীয়টো ঢৌৱে সকলো ওলট-পালট কৰি পেলালে ৷


    ৰাজ্য চৰকাৰে জাৰি কৰা এছ অ' পিৰ ফলত চাৰ্কাছ দলটোৱে অনুষ্ঠিত কৰিব নোৱাৰিলে কোনো প্ৰদৰ্শনী ৷ আনহাতে যাতায়াত ব্যৱস্থাও বন্ধ হৈ পৰাত  আন ঠাইলৈও যাব নোৱাৰিলে, যাৰ বাবে বাগানপাৰাতে আবদ্ধ হৈ থাকিবলগীয়া হৈছে৷ তীব্ৰ আৰ্থিক সংকট নামি আহে চাৰ্কাছ দলটোলৈ ৷ বিগত সময়ছোৱাত কোনো প্ৰদৰ্শনী কৰিব নোৱৰাত ২৫ জনীয়া দলটোৰ পেটৰ ভাতমুঠিৰ বাবে হাহাকাৰ পৰিস্থিতিৰ সৃষ্টি হয়৷ বিগত  সময়ছোৱাত একাংশ স্থানীয় দল–সংগঠনে কিছু সহায় কৰিলেও সেয়া পৰ্যাপ্ত নোহোৱাত জীয়াই থকাৰ তাড়নাত কৰিবলৈ লৈছে দিনহাজিৰা ৷ দলটোৰ পুৰুষসকলৰ লগতে মহিলাসকলেও ওলাই আহিছে হাজিৰা কৰিবলৈ৷ পুৰুষসকলে শিলৰ কোৱেৰীত শিল ভঙা, বাঁহ কটা কামত নিয়োজিত হোৱাৰ লগতে মহিলাসকলেও ইটাভাটাত কাম কৰিবলৈ বাধ্য হৈছে৷ এক অভাৱনীয় পৰিস্থিতিৰ সম্মুখীন হৈছে দলটোৰ কৰ্মকৰ্তাসকল ৷


    এই সন্দৰ্ভত চাৰ্কাছ দলটোৰ প্ৰযোজক চেহনাজ বেগমে  চৰকাৰৰ পৰা বিচাৰিছে আৰ্থিক সাহাৰ্য ৷ তেওঁ কয়– 'আমি কিমান দিনলৈ এনেদৰে বহি থাকিম ৷ এনেদৰে থাকিলে  লঘোনে মৰিব লাগিব ৷ চৰকাৰে কিবা এটা ব্যৱস্থা কৰক ৷'

    Published by:Gautam Barman
    First published: