உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • assam
    • »
    • বৰপেটাৰোডত ৫ বছৰীয়া শিশুৰ দেহত কোভিড–১৯ পজিটিভ

    বৰপেটাৰোডত ৫ বছৰীয়া শিশুৰ দেহত কোভিড–১৯ পজিটিভ

    মাতৃৰ সৈতে শুকুৰবাৰে ৰে’লেৰে কলকাতাৰ পৰা ঘৰলৈ আহিছিল শিশুটি।

    মাতৃৰ সৈতে শুকুৰবাৰে ৰে’লেৰে কলকাতাৰ পৰা ঘৰলৈ আহিছিল শিশুটি।

    মাতৃৰ সৈতে শুকুৰবাৰে ৰে’লেৰে কলকাতাৰ পৰা ঘৰলৈ আহিছিল শিশুটি।

    • Share this:
    বৰপেটাৰোড চহৰৰ ১০নং ৱাৰ্ডৰ মানাসপুৰক কণ্টেইনমেণ্ট জ'ন ঘোষণা ৷ মঙলবাৰে এটি ৫ বছৰীয়া শিশু কোৰোণাত আক্ৰান্ত হোৱাক লৈ চহৰখনত সৃষ্টি হোৱা চৰম আতংকময় পৰিস্থিতিৰ মাজতে বৰপেটা জিলা প্ৰশাসনে বহু পলমকৈ হ’লেও অঞ্চলটোক কণ্টেইনমেণ্ট জ'ন ঘোষণা কৰে৷ মাতৃৰ সৈতে শুকুৰবাৰে ৰে’লেৰে কলকাতাৰ পৰা ঘৰলৈ আহিছিল শিশুটি। পজিটিভ ফলাফল অহাৰ পিছতে মঙলবাৰে নিশা শিশুটিৰ লগতে মাতৃকো লৈ যোৱা হয় হাস্পতাললৈ৷

    কিন্তু কেৰোণাত আক্ৰান্ত শিশুটোৰ সংস্পৰ্শলৈ অহা পৰিয়ালটোৰ লগতে একেটা চৌহদতে বাস কৰা আন লোকসকলৰ নমুনা পৰীক্ষা বা হোম কোৱাৰেণ্টাইনৰো কোনো ব্যৱস্থা লোৱা নাছিল প্ৰশাসনে৷ বৰপেটা জিলা প্ৰশাসন আৰু স্বাস্থ্য বিভাগে কোৰোণাক লৈ ল’ৰাধেমালি কৰা বুলি চহৰবাসীয়ে ক্ষোভ ব্যক্ত কৰে৷ অৱশেষত ৰাইজৰ ক্ষোভ আৰু সংবাদ মাধ্যমৰ তৎপৰতাৰ পিছতে বৰপেটাৰোড চহৰৰ ১০নং ৱাৰ্ডৰ মানাসপুৰ অঞ্চলটো ১৪ দিনৰ বাবে কণ্টেইনমেণ্ট জ'ন ঘোষণা কৰে জিলা প্ৰশাসনে৷ লগতে কোৰোণাত আক্ৰান্ত শিশুটিৰ সংস্পৰ্শলৈ অহা লেকসকলৰ নমুনা সংগ্ৰহ কৰে স্বাস্থ্য বিভাগৰ লোকে৷
    First published: